Chvála a uctívání

Před tím než jsem poznal Pána Ježíše jsem mnoho let hrál na kytaru, měl několik kapel, skládal hudbu. Ještě před svým obrácením jsem však přestal aktivně koncertovat, jelikož mě to přestalo naplňovat. Hudba byla moji modlou. Po svém obrácení jsem na hudbu neměl ani pomyšlení. Když jsem však přišel do živé církve a slyšel prorocké uctívání a vnímal přítomnost Ježíše, bylo to něco úžasného. Tohle ve světské muzice nezažijete.

Bůh je však věrný a co do vás dá, tak ve váš je – je však na člověku zda to použije na oslavu Ježíše / šíření Božího království nebo bude oslavovat sebe. Po nějaké době jsem začal znovu hrát, tentokrát už chválu Ježíši na akustickou kytaru (nic proti té elektrické, není to o nástroji, ale o srdci a motivech). Ježíš mě po nějaké době povolal, abych v rámci domovského sboru začal chválit s dalšími chváliči. Tak jak jsem poznával více osobu Ducha Svatého a rostl v Kristu, tak jsem vlastně začal víc a víc chválu prokládat proklamacemi, modlitbami a vstoupil do oblasti prorockého uctívání.

Velkým darem od Boha je oblast tvorby, zvláště hudby. Po svém obrácení a návratu k hudbě jsem začal i s tím a upřímně, šlo a jde to „samo“. V daném období vzniklo přibližně deset písní, v šuplíku mám minimálně dalších deset a mnoho nápadů. Kéž by bylo víc času (a mé vůle) tuto oblast více posunout. Díky Ježíši za vše, ať On je oslaven!

Ukázky chval a uctívání